Akademik Çeviri Ltd. Şti.Akademik Çeviri Ltd Şti

Akademik Çeviri, 2005 yılında, konusunda uzman tercümanlar ve profesyonel bir iş yönetim ekibi tarafından sadece akademisyenlere yönelik yüksek kaliteli ve profesyonel tercüme çözümleri sunmak amacıyla kurulmuştur. Akademik Çeviri, kurulduğu günden beri, Türkiye çapında 50’nin üzerinde üniversitede görev yapan 500’e yakın akademisyen ve öğrenciye akademik çeviri hizmeti sunmaktadır.

Bünyesinde yerli-yabancı mühendislik, sosyal bilimler, fen-edebiyat, eğitim bilimleri, iktisadi ve idari bilimler, güzel sanatlar ve tıp dallarında deneyimli uzman çevirmenler barındırmaktadır. İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde deneyimli 28 kişilik yazılı çeviri yapan kadrosu ile 7 gün 24 saat güvenilir ve kaliteli çeviri hizmeti sunmaktadır.

Çeviri sektöründe profesyonel bir ruh ve amatör bir heyecanla kurulan firmamızın en önemli ilkesi “kalite”dir. En yüksek düzeyde kaliteyi yakalayabilmek ise titiz, özenli, bilinçli bir çalışmadan; doğru, hızlı, güvenilir bir hizmetten geçer. Bu anlayıştan hareketle, en son teknoloji araçları, tam donanımlı bilgisayarları, yüksek hızlı ve güvenli internet bağlantıları, çağdaş program ve yazılım desteği ile yaptığı çalışmaların teknik temelini de güçlü kılan bir büroya sahip olmanın yanı sıra tek sayfalık çevirilerden büyük projelerinize kadar aynı ciddiyet ve düzenli çalışma prensibi ile kaliteden ödün vermeksizin büyümekten ve gelişmekten dolayı mutluyuz.

Akademik Çevirinin Teknolojik Altyapısı

Akademik Çeviri Güçlü Altyapı

Veritabani Sistemleri:

Sunucular ile 7/24 çalışabilecek birbirini yedekleyen bir sistem ile tüm verilerimiz koruma ve erişimimiz altındadır.

Depolama ve Yedekleme Sistemleri:

Gizlilik presibimiz uyarınca, normalde tercümeler iş tesliminin ardından yedeklenmez ve imha edilir. Ancak müşterinin talep etmesi durumunda, hiçbir ücret talep edilmeksizin asgari olarak bir (1) yıl arşivlerimizde saklanır ve kopya talep edildiğinde ek bir ücret istenmez. Arşivdeki tercümelere hızlı erişimi sağlamak ve güvenli bir ortam oluşturmak, verilerin düzenli arşivlenmesini sağlamak amacıyla depolama ve yedekleme sistemlerimiz mevcuttur.

Veri Güvenligi:

Firewall sistemleri ile sistemimizdeki bilgiler güvence altına alınmıştır. Anti-spam, Url filtreleme ve Anti-virüs sistemleri bu güvenceyi daha da arttırmaktadır.

Akademik Çevirinin Vizyonu

Tercümenin sadece çeviri yapılan dilleri bilmek değil, aynı zamanda çeviri yapılan her iki dile ait kültürü ve tercüme tekniğini de bilmeyi gerektirdiğinin bilincindeyiz. Profesyonel disiplin ve amatör ruhla çalışan kadromuzla bizi rakiplerimizden üstün kılan farklılıklarımızı koruyarak, hizmet kalitemizi müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerine uygun şekilde sürekli olarak iyileştirmeyi amaçlıyoruz.

Akademik Çevirinin Misyonu

Hizmetteki kalitemiz ve zamanında iş teslimi ilkemiz çerçevesinde müşteri memnuniyetini kazanmak ve bu memnuniyeti sürdürmektir.